Wyprawa na Aconcagua (6962 m) – Korona Ziemi

19 dni
01-08-2025 11-27-2025 01-22-2026
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $5195

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie 2 noce w hotelu w Mendoza (pokoje dwuosobowe) wraz ze śniadaniem
 • Zakwaterowanie 1 noc w Los Penitentes (pokoje dwuosobowe) wraz ze śniadaniem i kolacją
 • Transport IN-OUT z lotniska do hotelu w Mendozie prywatnym pojazdem
 • Transport IN-OUT Mendoza-Penitentes prywatnymi pojazdami
 • Transport IN-OUT Penitentes – wejście do parku (początek szlaku) prywatnym pojazdem
 • Muły transportowe do bagażu do Plaza de Mulas (Base Camp) i z powrotem
 • Dostęp do w pełni wyposażonych namiotów jadalnych, rest area oraz łazienek (z ciepłą wodą) w Confluencia i Base Camp
 • Dostęp do rest area (kopuły / domes) w Obozach Wysokich
 • Namioty WC w Confluencia, Base Camp i Obozach Wysokich
 • Przechowalnia bagażu w Penitentes oraz w Base Camp
 • Noclegi w namiotach górskich (dwuosobowe) w wyższych obozach (The North Face Ve25)
 • Noclegi w Confluencia i Plaza de Mulas w namiotach dwuosobowych lub kopułach wieloosobowych – w zależności od dostępności podczas pobytu na terenie Parku
 • Trzy posiłki dziennie na CAŁEJ trasie górskiej (śniadanie, lunch / lunchbox / kolacja)
 • Woda pitna
 • Radio satelitarne do komunikacji między osobami (przewodnik)
 • Regularna usługa Portera (przenoszenie namiotów oraz wspólnego wyposażenia oraz śmieci czy odchodów)
 • Organizację i logistykę całej wyprawy
 • Pomoc w procedurach uzyskania pozwolenia na wejście do Parku Aconcagua
 • Opiekę lokalnych przewodników górskich z odpowiednimi kwalifikacjami oraz doświadczeniem (angielski / hiszpański)
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Rek Travel

MOŻLIWOŚĆ UPGRADE (koszt do potwierdzenia w biurze przed wyjazdem)

 • Prywatny tragarz do niesienie sprzętu z Base Camp do Wysokich Obozów
 • Prywatny namiot

Cena nie zawiera

 • Biletów lotniczych
 • Opłaty za wstęp na Aconcaguę (cena różni się w zależności od narodowości, trasy (HORCONES) oraz pory roku, ok 800-900 USD)
 • Sprzętu osobistego wyszczególnionego na liście wymaganego wyposażenia (lista wysłana po zapisaniu się na wyprawę)
 • Kosztów akcji ratunkowej lub innych kosztów wynikających z rezygnacji z wyprawy
 • Jazdy na mule,  transferów indywidualne, lotu helikopterem w celu ewakuacji lub akcji ratunkowej, dodatkowe noce / posiłki, dodatkowe koszty związane ze zmianami w bilecie lotniczym, osobista usługa tragarza, rozbijanie i stawianie namiotów itp.)
 • Wydatki osobiste (napiwki, pranie, telefon, napoje, telefon satelitarny, dostęp do Internetu, prysznice i osobiści tragarze do przenoszenia własnego sprzętu)
 • Ubezpieczenie podróżne, medyczne i ubezpieczenie sportów ekstremalnych obejmujące ewakuację helikopterem i akcję ratunkową na terenie parku

Wyprawa na Aconcagua (6962 m n.p.m.) razem z Off Limits REK TRAVEL – najwyższy szczyt Andów oraz Ameryki!

Jeden ze szczytów Korony Ziemi, czyli najwyższych szczytów każdego kontynentu, przyciągający każdego sezonu wielu wspinaczy z całego świata oraz Dach Ameryki.

Ten 18-dniowy program został opracowany z myślą o równowadze pomiędzy czasem aklimatyzacji i sukcesem zdobycia szczytu. Idealny dla osób, które już mają wcześniejszą aklimatyzację lub preferują krótsze programy. W programie są 2 dodatkowe dni, przewidziane jako rezerwowe w przypadku złych warunków pogodowych.

Trasa Normalna (Dolinca Horcones) nie należy do tras technicznych, nie jest wymagane doświadczenie wysokogórskie w warunkach zimowych. Nie oznacza to jednak, że jest szczytem łatwym. Głównym czynnikiem jest tutaj panujące zimno i oczywiście wysokość. Stąd zaleca się wcześniejsze doświadczenie na wysokości ponad 4000 m n.p.m. oraz odpowiednie przygotowanie sprzętowe.

Czas spełnić marzenia!

Kemping

Trekking/hiking

Winiarnie

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Wyprawa na Aconcagua! Wylot

Czas na wyprawę na Aconcagua! Wylot do Argentyny z jakiegokolwiek portu lotniczego na świecie. Z grupą wylatującą z Chicago, spotkanie na lotnisku O’Hare. Odprawa i lot do Mendozy.

 

2.dzień

Mendoza - Wyprawa na Aconcagua

Przylot na międzynarodowe lotnisko w Mendozie. Mendoza to miasto słynące z winnic oraz będącego bazą wypadową na najwyższy szczyt Ameryki Południowej – Aconcagua (6962 m n.p.m.). Zakwaterowanie w hotelu, oraz przygotowania do wyprawy: dokumenty i formalności związane z wyprawą, pakowanie bagaży, ostatnie zakupy, spotkanie z grupowe i poznanie przewodnika oraz całego zespołu.  Wypoczynek i nocleg w hotelu w Mendozie.

Wyprawa na Aconcagua

3.dzień

Mendoza / Puente de Inca – Wysokość: 2700 m, Aconcagua

Po śniadaniu w hotelu udamy się do biura Parku Aconcagua, gdzie opłacimy pozwolenia na wspinaczkę. Po załatwieniu ostatnich formalności, przyjdzie czas na początek przygody – wyprawę na Aconcagua! Z miasta pojedziemy malowniczą drogą w stronę Kordyliery Andów. Po około 3 godzinach podróży dotrzemy do Puente de Inca, miejsce gdzie spędzimy jedną noc. Po południu przygotowujemy sprzęt do transportu na mułach do bazy Plaza de Mulas.
Dzień ten kończy się obiadem i odpoczynkiem. Nocleg w pokojach wieloosobowych.

Posiłki: śniadanie i kolacja

Wyprawa na Aconcagua

4.dzień

Puente de Inca / Confluencia – Wysokość: 3390 m

Następnego dnia po śniadaniu przejedziemy ostatni odcinek do Horcones, gdzie znajduje się wejście do Parku Aconcagua. Stąd możemy już podziwiać majestatyczny szczyt Kamiennego Strażnika – Acouncagua. Po sprawdzeniu pozwoleń na stacji Ranger ruszamy tym razem pieszo do pierwszego obozu Confluencia na wysokości 3390 m. Wyprawa na Aconcagua czas zacząć!

UWAGA: Duże bagaże (duffel) z całym potrzebnym sprzętem będą przyniesione do bazy na mułach, ze sobą niesiemy mniejsze plecaki z rzeczami niezbędnymi w ciągu dnia.

Nocleg w namiotach dwuosobowych.
Posiłki: śniadanie, lunch box i kolacja.

Wyprawa na Aconcagua

5.dzień

Baza / Punkt widokowy Plaza Francia - Wysokość: 4000 m

Dzień aklimatyzacyjny. Przed wyruszeniem do głównej bazy (Plaza de Mulas), odbędziemy dzień przygotowujący nas do wysokości, co zwiększy nasze szanse na zdobycie szczytu. Po około 5 godzin wędrówki dotrzemy do Plaza Francia –
Punktu widokowego, z którego możemy podziwiać imponującą południową ścianę Aconcagua. To jest jeden z najładniejszych punktów wyprawy, z którego będziemy mieć zapierający dech w piersiach widok na najwyższy szczyt Ameryki. Powrót do bazy Confluencia.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch box i kolacja.

6.dzień

Trekking do Plaza de Mulas – Wysokość: 4300 m

Naszym głównym celem na dziś jest Base Camp góry Aconcagua – Plaza de Mulas (4300 m n.p.m.). Wcześnie rano rozpoczynamy wędrówkę przez „Playa Ancha”
(czyli szeroka plaża) to pusta i zawsze wietrzna dolina. Powoli zdobywamy wysokość
pieszo do doliny Horcones Superior. Po 8-9 godzinach wędrówki przez Playa Ancha
i wspinaniu się po bardzo stromej ścieżce; „Cuesta Brava” (co oznacza nierówne / trudne zbocze), dochodzimy do Plaza de Mulas, na wysokości 4300 m. Odpoczynek w obozie. Dziś również mamy ze sobą tylko dzienny mniejszy plecak.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch box i kolacja

Plaza de Mulas, wyprawa Acouncagua

7.dzień

Plaza de Mulas - Wysokość 4300 m

Pierwszy dzień w Base Camp jest zawsze dniem odpoczynku. To dobra okazja do zapoznania się się z Campem oraz z całym naszym zespołem, poznania innych wspinaczy. Również szansa na prysznic!  Spotykamy się przewodnikami, przeprowadzimy badania lekarskie, które są obowiązkowe w trakcie wspinaczki na szczyt, przeorganizujemy nasze bagaże i dokonamy przeglądu sprzętu, oraz przygotujemy pakunki oraz jedzenie na transport na następny dzień.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

8.dzień

Obóz I - Wysokość: 5050 m

Po śniadaniu rozpoczniemy wędrówkę do kolejnego obozu. Głównym celem jest stopniowa aklimatyzacja, w trakcie której rozpoczniemy również stopniowe przenoszenie części naszego sprzętu i żywności do Obozu 1, Plaza Canada. Staramy się, aby nasze plecaki były lekkie i miały jak najmniej ciężaru, by móc stopniowo dostosowywać się do wysokości. Podczas transportu ładunku do obozu 1 osiągniemy poziom 5050 m. Bardzo ważne jest utrzymanie adaptacji naszego organizmu do wysokości, aby osiągnąć dobrą aklimatyzację. Następnie wracamy do Plaza de Mulas.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe.
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja.

9.dzień

Plaza de Mulas - Wysokość 4300 m.

Po dniu wejścia i przenoszenia sprzętu, dzień na odpoczynek w Plaza de Mulas i regeneracje sił.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe.
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

10.dzień

Obóz I Plaza Canada - Wysokość 5050 m.

Po śniadaniu opuszczamy nasz Base Camp i rozpoczynamy kolejną wspinaczkę do Obozu 1 (Plaza Canada, 5050 m). Po 5-6 godzinach marszu na łatwym terenie terenie dochodzimy do obozu I. Oragnizujemy zaopatrzenie przyniesione wcześniej, zakładamy obóz i dzielimy ładunek na kolejne dni. Wszystko odbywa się z pomocą przewodników, ale wszyscy aktywnie uczestniczą w czynnościach obozowych. Celem jest poznanie charakteru takich wypraw, pod okiem osób doświadczonych, co pozwoli nam nabrać wprawy i samodzielności do kolejnych wypraw! Odpoczynek.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

11.dzień

Obóz II Nido de Condores - wysokość 5550 m

Tego dnia przenosimy się z obozu Plaza Canada do Obozu 2 o nazwie „Nido de Cóndores”, na wysokości 5550m n.p.m. Tutaj możemy rzeczywiście poczuć przestrzeń gór wysokich, otoczeni pięknymi Andami. Odpoczynek i regeneracja sił.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

12.dzień

Aklimatyzacja w Obozie II - Wysokość 5550 m

Dzień ten poświęcony jest aklimatyzacji do wysokości. Zaproponowane zostaną różne aktywności, w zależności od kondycji grupy i samopoczucia. Możliwość odpoczynku i zapewnienia naszemu organizmowi większej możliwości aklimatyzacji.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

13.dzień

Obóz III Plaza Colera - Wysokość 5970 m.

Wcześnie rano, po śniadaniu i złożeniu namiotów, rozpoczynamy wspinaczkę do Obozu 3. Plaza Colera znajduje się na wysokość 5970 m n.m.p., jest on położony tak, by stanowić naturalna osłonę przed wiatrem. Stąd mamy także niezapomniane widoki
na najwyższe szczyty Andów Środkowych. Tutaj rozbijamy nasz ostatni obóz wysokogórski.
Przewodnik indywidualnie ocenia każdego członka grupy i podaje ostateczne rekomendacje. Planujemy również ostateczne strategie na ostatni dzień wzniesienia, aby zapewnić powodzenia w zdobyciu szczytu. Jemy kolację i odpoczywamy.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

14.dzień

Szczyt Aconcagua (6962 m n.p.m.)

Dzień zaczyna się o 5:00 rano. To najbardziej wymagający dzień naszej wyprawy, ale i też na który tak długo czekaliśmy! Idziemy drogą normalną aż do Schroniska Niepodległości (6380 m). Zobaczymy pierwsze promienie dnia. Wchodzimy na „Portezuelo del Viento”, gdzie nawet w spokojne dni możemy doświadczyć silnych wiatrów. Przechodzimy przez część wyższą zachodniej ściany i wspinamy się na „La Canaleta”, 300-metrowy kanał, który prowadzi do krawędzi szczytu. Stąd idziemy przez Filo del Guanaco, aż do samego szczytu. Możemy bezpośrednio obserwować pod naszymi stopami Południową Ścianę Aconcagua, pokrytą lodowcami i uważana za jedną z największych ścian górskich świata.
Satysfakcja bierze górę, gdy docieramy na szczyt Aconcagua – na wysokości 6962 m, gdzie czeka na nas widok 360°.  Po podzieleniu się z tymi chwilami spełnienia i wzruszenia z towarzyszami wyprawy, wracamy do obozu 3.

UWAGA: Jeśli warunki pogodowe nie pozwolą wspiąć się tego dnia, mamy 2 dni rezerwowe. Dzień zdobycia szczytu może więc ulec zmianie, w zależności od sytuacji.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

15.dzień

Dzień rezerwowy

Ten dzień wyprawy traktujemy jako dzień wolny na wypadek złej pogody. Jeśli z nich nie skorzystamy, możemy zatrzymać się w Base Camp, aby odpocząć i cieszyć się górami.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

16.dzień

Dzień rezerwowy

Ten dzień wyprawy traktujemy jako dzień wolny na wypadek złej pogody. Jeśli z nich nie skorzystamy, możemy zatrzymać się w Base Camp, aby odpocząć i cieszyć się górami.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

17.dzień

Plaza de Mulas - Wysokość 4300 m

Powrót z Obozu 3 do Obozu Bazowego – Plaza de Mulas. Czekać na nas będzie specjalne przyjęcie oraz uroczysta kolacja.

Zakwaterowanie: Namioty dwuosobowe
Posiłki: śniadanie, lunch i kolacja

18.dzień

Puente de Inca - Mendoza

Dziś czeka nas ostatni dzień w Parku Aconcagua w bezpośrednim towarzystwie gór. Po śniadaniu rozpoczynamy zejście z Plaza de Mulas do Puente de Inca. Wyprawa na Aconcagua się kończy.
Prywatny transport czeka, aby zabrać nas do hotelu w Mendozie. Reszta dnia na odpoczynek, dobre argentyńskie wino oraz kolację.

Nocleg w Mendoza.
Posiłki: śniadanie, lunch box.

UWAGA: Proponowany plan podróży może ulec zmianie ze względu na warunki pogodowe lub inne wymuszone sytuacje które zagrażałyby bezpieczeństwu grupy. Przewodnicy mają prawo do zmiany zaplanowanego planu podróży
według ich kryteriów. Można być pewnym, że zmiany mają dwa zasadnicze cele. To są
aby zmaksymalizować bezpieczeństwo i szanse na szczyt. I na nich opieramy wiedzę naszych przewodników i doświadczenie.

 

19.dzień

Mendoza - Wylot

Dzień powrotu do domu. W zależności od godziny odlotu, dzień można wykorzystać na zwiedzanie Mendozy bądź okolicy. Cena i opcje do uzgodnienia w biurze przed wyjazdem.

UWAGA: Minimalna liczba uczestników to 7 osób.

Marzysz o zdobyciu Korony Ziemi? Pojedź z nami na KILIMANDŻARO!

A może tym razem Himalaje? Mamy dla Ciebie kilka propozycji:
EVEREST BASE CAMP
MERA PEAK
LANGTANG VALLEY

Mendoza, winnice, Rek Travel

Pokaż cały plan wycieczki

19 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Patagonia- wycieczka z Rek Travel do Ziemi Ognistej

Patagonia dla aktywnych (Chile, Argentyna, Urugwaj)

$3995 15 dni 11-02-2024 02-04-2025 11-04-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 11