Patagonia- wycieczka z Rek Travel do Ziemi Ognistej

Patagonia dla aktywnych (Chile, Argentyna, Urugwaj)

15 dni
11-02-2024 02-04-2025 11-04-2025
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $3995

Cena zawiera

 • noclegi w hotelach wysokiej klasy turystycznej
 • zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych
 • transfery z i na lotnisko
 • wszystkie opłaty lotniskowe
 • prywatny transport na całej trasie zwiedzania
 • śniadania (13)
 • pakowany lunch (3)
 • opiekę polskojęzycznego przewodnika
 • opiekę przewodników lokalnych
 • koszt wycieczki całodniowej do Urugwaju – Colonia del Sacramento
 • rejs promem pasażerskim do Colonia del Sacramento
 • wycieczkę po Buenos Aires
 • wstęp do Parku Narodowego Tierra del Fuego
 • wstęp do Parku Narodowego Torres del Paine
 • rejs po Kanale Beagle
 • wycieczkę pod lodowiec Perito Moreno
 • wstęp na zwiedzanie jaskini Cueva del Milodon
 • transport i trekking z przewodnikami górskimi do Base las Torres
 • rejs na Wyspę Magdalena
 • rejs do lodowców Balmaceda i Serrano
 • bilety wstępu do wszystkich atrakcji

 

 

Cena nie zawiera

 • kosztu międzynarodowego biletu lotniczego (Chicago – Buenos Aires, Santiago de Chile – Chicago)
 • kosztu 3 przelotów wewnętrznych (Buenos Aires – Ushuaia, Ushuaia – El Calafate, Puerto Arenas – Santiago de Chile)
 • wyżywienia poza wymienionym w świadczeniach
 • ubezpieczenia turystycznego (możliwość wykupienia w biurze Rek Travel)
 • zwyczajowych napiwków

Patagonia dla aktywnych (Chile, Argentyna, Urugwaj). Przygoda na końcu świata.

BUENOS AIRES – COLONIA DEL SACRAMENTO – LA BOCA – SAN TELMO – KATEDRA I PLAZA DE MAYO – DZIELNICA I CMENTARZ  RECOLETA – USHUAIA – PARK NARODOWY TIERRA DEL FUEGO – REJS PO KANALE BEAGLE – ZATOKA LAPATAIA – ZATOKA ENSENADA – JEZIORO ACIGAMI – LATARNIA MORSKA LES ECLAIREURS – EL CALAFATE – EL CHALTEN – PRZEJAZD FRAGMENTEM LEGENDARNEJ DROGI RUTA 40 – TREKKING DO PODNÓŻA SZCZYTU CERRO FITZ ROY – REJS PO LAGUNIE DESIERTO (OPCJONALNIE) – JEZIORO LAGO ARGENTINO – PARK NARODOWY LOS GLACIERES – WYCIECZKA POD LODOWIEC PERITO MORENO – PUERTO NATALES – ZATOKA OSTATNIEJ NADZIEI “ULTIMA ESPERANZA” – PARK NARODOWY TORRES DEL PAINE – JASKINIE CUEVA DEL MILODON – PUNKTY WIDOKOWE NA JEZIORA LAGO NORDENSKJOLD, LAGO GREY I LAGO PEHOE – WODOSPAD CASCADA PAINE – TREKKING BASE LAS TORRES W PARKU NARODOWYM TORRES DEL PAINE –  FIORDY ULTIMA ESPERANZA – MONTE BALMACEDA – REJS DO PERTO TORO – TREKKING DO LODOWCA TERRANO – REJS PO CIEŚNINIE MAGELLANA NA WYSPĘ MAGDALENA DO KOLONII PINGWINA MAGELLAŃSKIEGO – OPŁYNIĘCIE WYSPY MARTA – ZWIEDZANIE SANTIAGO DE CHILE

Jaskinie

Kultura i historia

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wodospady


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie grupy z przewodnikiem przy stanowisku odpraw na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Buenos Aires.

2.dzień

BUENOS AIRES CITY TOUR 

Zwiedzanie Buenos Aires zwanego niegdyś Paryżem Południa. Zobaczymy kolorową dzielnicę La Boca, a także piękne uliczki San Telmo. Odwiedzimy Katedrę̨ oraz Plaza de Mayo – główny plac miasta, miejsce wielu wydarzeń́ historycznych, m.in. rewolucji majowej, a także demonstracji i protestów.

Następnie elegancka i arystokratyczna dzielnica Recoleta i słynny cmentarz, uważany za dzieło sztuki, będący miejscem spoczynku wielu sławnych osobistości np. Evity Peron.

Po zwiedzaniu udamy się̨ do hotelu na nocleg.

3.dzień

COLONIA DEL SACRAMENTO (URUGWAJ)

W tym dniu wybierzemy się̨ promem do niewielkiego, kolonialnego miasteczka, położonego w południowej części Urugwaju, około 175 km na południe od stolicy Urugwaju, Montevideo.

Colonia del Sacramento, bo o nim mowa, to urugwajska perełka z historycznym centrum i brukowanymi uliczkami, założona przez Portugalczyków w 1680r. Miasto otoczone z trzech
stron wodą, przez długi czas było kością̨ niezgody między Portugalczykami a hiszpańskimi osadnikami, którzy na przeciwległym brzegu rzeki założyli Buenos Aires.

Po latach sporu, podczas których miasto przechodziło z rąk do rąk, ostatecznie znalazło się̨ w posiadaniu Urugwaju.Wspomniane klimatyczne centrum historyczne, które zwiedzimy, zostało wpisane na listę̨ światowego dziedzictwa UNESCO.

Promem pasażerskim wrócimy do Buenos Aires na nocleg.

4.dzień

BUENOS AIRES – USHUAIA – TIERRA DEL FUEGO NP

Dziś żegnamy Buenos Aires i lecimy na południe Ziemi Ognistej i słynnego Miasta na Końcu świata- Ushuaia. Po przylocie udamy się na wycieczkę do Parku Narodowego Tierra del Fuego, podczas której będziemy podziwiać ośnieżone szczyty, torfowiska, doliny wspanialej zieleni, rzeki i jeziora.

Park utworzony został w 1960 roku w celu ochrony najbardziej wysuniętych na południe lasów Kanału Beagle i zajmuje powierzchnie 69000 hektarów. Zobaczymy punkt widokowy na Kanał Beagle. Podczas wycieczki odbędziemy krótkie spacery i zobaczymy Zatokę Lapataia, Zatokę Ensenada i Acigami Lake.

5.dzień

REJS KANAL BEAGLE – USUAHIA – EL CALAFATE – EL CHALTEN

Dziś rano wybierzemy się na rejs po Kanale Beagle. Podczas wycieczki przepłyniemy obok znanej latarni morskiejLes Eclaireus i będziemy obserwować ptactwo i m.in. kormorany, jak również wypoczywające lwy morskie. Po około 4 godzinach wracamy do Ushuaia.

Po południu żegnamy się z Ziemia Ognista i wyjezdzamy na lotnisko skad polecimy do El Calafate.

Po przylocie przejeżdzamy do El Chalten –słynnej miejscowości będącej stolicą trekkingu w Argentynie. Miasteczko leżące u stóp Cerro Fitz Roy, otoczone lodowcami, jeziorami i lasami stanowi przyrodniczy klejnot Patagonii. Przejedziemy odcinkiem legendarnej Ruta 40, a także obok miejsca gdzie słynni rewolwerowcy Butch Cassidy i Sundance Kid ukrywali się podczas swoich wędrówek. Nocleg w hotelu.

6.dzień

CERRO FITZ ROY

Po śniadaniu udamy się na jeden z najbardziej spektakularnych i niezapomnianych szlaków górskich w Patagonii. Przez imponujące krajobrazy i lasy dotrzemy na punkt widokowy u podnóża szczytu Cerro Fitz Roy. Jego zdobycie jest marzeniem dla wielu wspinaczy wysokogórskich.

Pomimo raczej umiarkowanej wysokości bezwzględnej, góra ma ściany o wysokości do 2300 metrów i jest uważana za ciężkiego przewodnika, wymagająca dużych umiejętności technicznych oraz zaskakując zdradziecką pogodą. Dla osób, które nie mogą̨ lub nie lubią̨ dużo chodzić́ możliwość rejsu po Lagunie Desierto. Chęć należy zgłosić wcześniej do biura.

Stopie trudności: 3/5, dystans: 26 km, szacowany czas: 8-9 h

7.dzień

EL CHALTEN – EL CALAFATE

Po śniadaniu żegnamy się̨ z El Chalten i udajemy się̨ do El Calafate położonego nad brzegiem jeziora Lago Argentino, miasto hodowców owiec i turystyczne centrum, które przyciąga licznych turystów Parkiem Narodowym Los Glaciares oraz znajdującymi się na jego terenie trzema lodowcami i słynnym olbrzymem Perito Moreno.

Transfer do hotelu, czas wolny na odpoczynek. Nocleg w hotelu.

8.dzień

PERITO MORENO

Rankiem wyjazd do Los Glaciares, Parku Narodowego wpisanego na listę̨ światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się̨ tam słynny lodowiec Perito Moreno. Jego ściany sięgają̨ 60-70 metrów, a czoło osiąga 4 km. Będziemy świadkami niezwykłego spektaklu przyrody – obrywających się̨ kawałków lodu, świadczących o nieustannym ruchu lodowca.

Po południu powrót do El Calafate i nocleg w hotelu.

Dla chętnych możliwość́ dodatkowego rejsu do czoła lodowca w cenie około $30 od osoby.

Ponadto dla chętnych i wytrwałych jest możliwość́ Mini Trekkingu na lodowcu lub Big Ice Trekkingu pod okiem wykwalifikowanych przewodników. Chęć́ udziału trzba zgłosić́ przed wylotem. Koszt do potwierdzenia.

9.dzień

EL CALAFATE – PUERTO NATALES

Po śniadaniu zegnamy się z argentyńska częścią Patagonii i przejeżdżamy granicy z Chile w kierunku Puerto Natales – urokliwego miasteczka położonego nad znana Zatoka Ostatniej Nadziei „Ultima Esperanza”.

Czas na odpoczynek i zwiedzanie miasteczka. Nocleg w hotelu.

10.dzień

TORRES DEL PAINE NP

Po śniadaniu udamy się na całodzienną wycieczkę̨ do najpiękniejszego górskiego parku narodowego południowoamerykańskiego kontynentu – Torres del Paine. To park narodowy, który został wpisany na listę̨ UNESCO, a według National Geographic jest piątym najpiękniejszym miejscem na świecie. Nazwany ósmym Cudem Natury zachwyca każdego odwiedzającego.

Podczas wycieczki odwiedzimy miejsca jak Cueva del Milodon – jaskinie słynne z odkrycia szczątków wymarłego leniwca olbrzymiego Mylodon Darwini.

Punkt widokowy na piękne jezioro Lago Nordenskjold, Lago Grey z unoszącymi się̨ po jego powierzchni bryłami lodowymi. Tutaj udamy się na trekking do punktu widokowego na lodowiec Grey. Zatrzymamy się na punkcie widokowym na Lago Pehoe z widokiem na majestatyczne Cuernos del Paines i Górę̨ Paine Grande.

Na koniec żegnając się z parkiem odwiedzimy wodospad Cascada Paine.

Powrót do Puerto Natales. Nocleg w hotelu.

11.dzień

BASE LAS TORRES

Dzisiaj czeka nas wymagający szlak godny swej reputacji do jednego z najważniejszych miejsc w Parku Narodowym Torres del Paine – Base las Torres.

Wędrówkę̨ w górę rozpoczniemy od Hosteria las Torres. Pokonamy Valle Ascencio i przekroczymy rzekę Ascencio. Panoramiczne widoki na pampę̨, jeziora i samą dolinę̨ wynagrodzą̨ nam jednak 2,5 kilometrowy marsz w górę po porywistym wietrze.

Następnie szlak schodzi do Refugio El Chileno. Roślinność tutaj odpowiada preandyjskiemu matorralu, następnie szybko zmienia się w las.

Ostatni etap jest najtrudniejszy. Prowadzi 0,8 km, zajmie około 45 minut i prowadzi do punktu widokowego Las Torres na trzy gigantyczne wieże granitowe.

Po odpoczynku powrót w kierunku Hosteria Las Torres i powrot do Puerto Natales.

Stopień trudności: 4/5, dystans: 20 km, szacowany czas: 8-9 h

12.dzień

REJS DO LODOWCÓW BALMACEDA I SERRANO

Rankiem udamy się w rejs do fiordów Ultima Esperanza u stóp lodowców Balmaceda i Serrano położonych w Parku Narodowym Bernardo O’Higgins.

Najpierw dotrzemy do Monte Balmaceda i lodowca, skąd kontynuujemy rejs do Puerto Toro. Wysiadamy na ląd i odbywamy krótki trekking poprzez las, aż docieramy do ściany lodowca Serrano.

Po powrocie do łodzi umili nam czas unikatowy aperitif z lodu lodowca. P

owrót do Puerto Natales i pożegnanie z Zatoka Ostatniej Nadziei. Przejazd do stolicy chilijskiej Patagonii – Punta Arenas. Nocleg w hotelu.

13.dzień

REJS ISLA MAGDALENA – PUNTA ARENAS – SANTIAGO DE CHILE
Po wczesnym śniadaniu udamy się w rejs po cieśninie Magellana na Wyspę̨ Magdalena do kolonii pingwina Magellańskiego, liczącej ponad 150 tys. ptaków. Podczas rejsu opłyniemy również̇ wyspę̨ Marta, która stanowi dom dla lwów morskich. Bedzie to niezapomniane przeżycie.

Po tych emocjonujących momentach i powrocie na brzeg udamy się do Punta Arenas na lunch i ostatni zakup pamiątek.

Przejazd na lotnisko na lot do stolicy Chile – Santiago de Chile. Po przylocie przejazd do hotelu na nocleg.

14.dzień

Poranne zwiedzanie Santiago de Chile.

Transfer na lotnisko. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Chicago.

15.dzień

CHICAGO

Przylot do Chicago i pożegnanie z grupą.

Pokaż cały plan wycieczki

15 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).