Himalaje

Himalaje – Everest Base Camp z Island Peak

16 dni
05-23-2024 09-17-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2490

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelu w Kathmandu o standardzie turystycznym (3 noce)
 • Noclegi w pokojach dwuosobowych
 • Śniadania w hotelu w Kathmandu
 • Noclegi na trasie w guesthouse (11 noclegów)
 • Transfery prywatne z i na lotnisko
 • Loty z Kathmandu do Lukli i z powrotem, łącznie z podatkami
 • Trzy posiłki z kawą i herbatą dziennie w czasie trekkingu
 • Usługi przewodnika i porterów (1 porter na 2 osoby)
 • Pożegnalny obiad w tradycyjnej, nepalskiej restauracji
 • Podatki i opłaty rządowe
 • Wszystkie potrzebne Permity na pobyt w górach
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Rek Travel
 • Materiały przygotowujące i porady
 • Śpiwór oraz duffle bag

UWAGA: Dodanie ISLAND PEAK dodatkowe płatne w wysokości 800 USD.

Cena zawiera:

 • Permit na wspinaczkę na Island Peak
 • Lot do Lukla oraz lot do Kathmandu
 • Usługi doświadczonego lokalnego przewodnika wspinaczkowego
 • Sprzęt do wspinaczki grupowej, taki jak czekan, kaski, uprzęże, raki itp.
 • Sprzęt kempingowy: namioty dla dwóch osób, namiot jadalny, namiot kuchenny, namiot toaletowy, krzesła stołowe i materace podczas wspinaczki.
 • Trzy posiłki dziennie (śniadanie, lunch i kolacja)
 • Ubezpieczenie nepalskiego personelu trekkingowego i wspinaczkowego

 

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów międzynarodowych
 • Kosztu wizy wjazdowej do Nepalu
 • Ubezpieczenia podróżnego i zdrowotne, które powinno obejmować akcje ratownicze i ewakuacje
 • Sprzętu osobistego typu: ubrania, buty wspinaczkowe, kijki, plecak, kurtki puchowe (można wypożyczyć)
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 280 USD)
 • Atrakcji  i posiłków nieujętych w programie

Himalaje – Everest Base Camp

KATHMANDU – LUKLA – NAMCHE BAZAAR – PENGBOCHE – DINGBOCHE – EVEREST BASE CAMP – KALA PATTHAR

MOŻLIWOŚĆ DODANIA WSPINACZKI NA ISLAND PEAK (6189 m npm)

Parki narodowe

Trekking/hiking


Plan podróży

1.dzień

Spotkanie z grupą i przewodnikiem na terminalu lotniska O’Hare w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Wylot do Katmandu w Nepalu.

2.dzień

KATHMANDU (1350 MNP)

Lądowanie w Kathmandu. Odprawa paszportowo-celna. Transfer do hotelu. Czas na odpoczynek. Po południu czas na zwiedzanie oraz zakupy na ulicach Thamelu. Wieczorem spotkanie informacyjno-przygotowawcze do trekkingu. Nocleg.

3.dzień

LOT Z KATHMANDU DO LUKLA ( 2840 MNPM ) HIKING  W STRONĘ PHAKDING.

Śniadanie. 30-minutowy przelot z Kathmandu do Lukli jest uważany za jedno z najbardziej ekscytujących doświadczeń. Po wylądowaniu w Lukli, rozpoczynamy naszą przygodę z Everest Base Camp Trail.  Dzisiejsza wędrówka będzie trwała około 4 godzin. Kierujemy się w stronę wioski Phakding, wzdłuż rzeki Dudh, Koshi i jeziora Gokyo. Szlak jest łatwy.

Po drodze zajrzymy do kilku małych, dziewiczych wiosek. Wieczorem dotrzemy na nocleg.

4.dzień

Z PHAKDING DO NAMCHE BAZAAR (3410 M)

Po śniadaniu w Phakding rozpoczynamy wędrówkę w kierunku górskiego miasteczka Namche Bazaar. Po drodze mijamy małe osady i wioski Sherpów. Trasa prowadzi przez park narodowy Sagarmatha, przez alpejskie lasy, lasy rododendronowe oraz  wzdłuż górskich potoków. Ze względu na swoje położenie i topografię, Namche Bazaar stał się handlowym centrum w regionie Kambu.

Nocujemy w pensjonacie niedaleko Namche Bazaar.

5.dzień

NAMCHE BAZAAR (3720 M)

Namche Bazaar to idealne miejsce na aklimatyzację. Po śniadaniu wybierzemy się na krótki hiking w kierunku Syangboche ( 3720 m ). Z wielu punktów widokowych będziemy podziwiać panoramę pasma himalajskiego. Zobaczymyt Mt. Everest ( 8848m ), Mt. Lhotse ( 8749m ), Nuptse ( 7861m), Ama Dablam ( 6856 m) I Labuche (6119m). Nocleg w pensjonacie.

6.dzień

NAMACHE BAZAAR DO TENGBOCHE (3860M)

Dzisiejsza wędrówka rozpoczyna się szlakiem wzdłuż potoków zasilanych wodą z lodowców Dudh Koshi. Po dotarciu do Tengboche zobaczymy słynny klasztor z 20-metrową rzeźbą Buddy, kunsztownym wykończeniem oraz instrumenty muzyczne i szaty Lamów. Każego dnia w klasztorze odbywa się ceremonia modlitewna, w której weźmiemy udział wraz z innym wspinaczami. Nocleg w pensjonacie.

7.dzień

TENGBOCHE DO DINGBOCHE (4400)

Po śniadaniu ruszamy w dalszą wędrówkę. Dzisiejszy szlak biegnie przez Imja Khola – rzekę, która bierze swój początek z lodowców Everestu. Po przeprawie przez wiszący most kierujemy się w stronę Pengboche. Mijamy tradycyjne wioski Szerpów aby ostatecznie dotrzeć do wioski Dingboche. Z wioski rozpościerają się piękne widoki na Lhotse, Island Peak i Ama Dablam. Nocleg w pensjonacie.

8.dzień

DINGBOCHE (5083 m)

Dingboche to kolejne świetne miejsce na aklimatyzację. Po śniadaniu wędrówka na szczyt Nangkartshang gdzie przekroczymy wysokość 5 tysięcy metrów n.p.m. Ze szczytu przy dobrej pogodzie wyrasta przed nami szczyt Ama Dablam. Pozostałą część dnia spędzimy na trekkingu w okolicznych wioskach. Nocleg w pensjonacie.

9.dzień

DINGBOCHE DO LOBUCHE (4910 m)

Wspinaczka dzisiejszgo dnia prowadzi w kierunku Dhungla. Szlak biegnie wzdłuż bocznej moreny lodowca Khambu. Po drodze kamienne pomniki wspinaczy, którzy zginęli w czasie wypraw. Dziejszego dnia zaczniemy z pewnością odczuwać lekką chorobę wysokościową dlatego wędrówka będzie wolna z wieloma odpoczynkami. Nocleg w pensjonacie.

10.dzień

LOBUCHE DO GORAKSHEP DO BAZY POD EVERESTEM (5140 m)

Dzisiejszego dnia dotrzemy do celu naszej wyprawy, czyli do bazy pod Everestem. Po śniadaniu kontynuujemy naszą wędrówkę. Szlak biegnie wzdłuż największego lodowca świata, lodowca Khumbu. Po około trzech godzinach marszu dotrzemy do Gorakshep, gdzie zostawimy nasze ciężkie bagaże i zjemy lunch.

Docieramy do punktu, z którego widać bazę pod Everestem (tylko do tego punktu możemy dotrzeć, nie będąc profesjonalnymi himalaistami i nie mając odpowiedniego sprzętu). Z punktu rozpościera się spektakularny widok na lodowiec Khumbu i bazę. Na miejscu spędzimy trochę czasu, podziwiając widoki i robiąc zdjęcia. Nocleg spędzimy w pensjonacie Gorakshep.

11.dzień

GORAKSHEP - KALAPATHAR - PHERICHE (5545M) LUB Chukhung (4730M)

Wędrówka z Gorakshep do Kalapathar jest jednym z najtrudniejszych odcinków podczas całego trekkingu. Kalapathar to słynny punkt, z którego rozciąga się piękna panorama na Himalaje, w tym najlepszy widok na Mount Everest.

Wędrówkę w kierunku Kalapathar rozpoczniemy wcześnie rano aby zobaczyć wschód słońca, który jest jedną z głownych atrakcji całego trekkingu. Słońce wschodzi zza Mt Everestu i całą paletą barw oświetla po kolei poszczególne szczyty. Podziwiamy widoki, robimy zdjęcia i cieszymy nasze zmysły. Wracamy do Gorakshep, a następnie schodzimy w kierunky Pheriche. Nocleg w pensjonacie.

UWAGA: W przypadku wspinaczki na Island Peak:

Po zejściu z Kalapathar przejście do Chukhung (4730M), uroczej osady położonej u podnóża Island Peak. Spotkanie z przewodnikiem wspinaczkowym i załogą. W Chukhung znajduje się wypożyczalnia, w której można kupić/wypożyczyć cały niezbędny sprzęt  potrzebny do wejścia na Island Peak.

Długość trasy: ok. 7 godzin.

Dodanie wspinaczki na ISLAND PEAK dodatkowe płatne w wysokości 800 USD.

12.dzień

PHERICHE - NAMCHE BAZAAR / CHUKHUNG - ISLAND PEAK BASE CAMP

Powoli żegnamy się z górami, schodząc coraz bardziej w dół szlakiem biegnącym wzdłuż rzeki Imja aż do Tengboche. Stamtąd jeszcze dalej do Phungki Thanka aby ponownie dotrzeć do Namache Bazaar. Resztę dnia spędzimy w mieście Namche Bazaar, wędrując po jego ulicach. Nocleg w pensjonacie.

UWAGA: W przypadku wspinaczki na Island Peak:

Trasa do obozu bazowego Island Peak Base Camp (5240 m npm). W bazie podstawowe szkolenie z zakresu prawidłowego używania sprzętu wspinaczkowego (takiego jak: czekan, buty i raki wspinaczkowe, uprząż, przyrząd wspinaczkowy) oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa. Odpoczynek przed atakiem szczytowym.

Długość trasy: ok 3 h.

13.dzień

NAMCHE BAZAAR - LUKLA / ISLAND PEAK SUMMIT

Szlak z Namche Bazaar do Lukla to ten sam szlak, którym szliśmy wchodząc w stronę bazy pod Everestem. Oczywiście trasa będzie łatwiejsza, ponieważ prowadzi w dół i zmniejsza się też wysokość. Po dotarciu do Lukli czas na odpoczynek i świętowanie. Nocleg w pensjonacie.

UWAGA: W przypadku wspinaczki na Island Peak:

Atak szczytowy na Island Peak (6189 m npm) oraz powrót do Chukhung.

Około północy wyjście w stronę szczytu. Atak szczytowy zależeć będzie od warunków pogodowych i plan może ulec zmianie.

Długość trasy: ok 12 godzin

14.dzień

LOT LUKLA - KATMANDU / LOT CHUKHUNG - LUKLA - KATHAMNDU

W porannych godzinach 30-minutowy lot z Lukli do Katmandu. Po wylądowaniu transfer do hotelu. Pod wieczór tradycyjna, nepalska kolacja wraz z regionalnymi tańcami.

UWAGA: W przypadku wspinaczki na Island Peak:

Lot helikopterem z Chukung do Lukla. Po wylądowaniu w Lukla lot powrotny do Katmandu.

15.dzień

KATMANDU

Po śniadaniu zwiedzanie Kathmandu. Zobaczymy trzy miejsca wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Pierwszym z nich jest Boudhanath Stupa. Jest to największa buddyjska budowla sakralna na świecie. Jest to również jedno z siedmiu miejsc światowego dziedzictwa w Katmandu, gdzie zwiedzający mogą doświadczyć kultury buddyzmu tybetańskiego. Biała kopuła na dole i pozłacana iglica na górze z oczkiem symbolizującym pokój to wyjątkowa cecha tej budowli.
Świątynia Pashupatinath z kolei to miejsce kultu religijnego poświęcone bogu Śiwa. Jest to najstarsza świątynia najważniejszego hinduskiego boga, stąd jej duża wartość i znaczenie szczególnie dla pielgrzymujących z Indii. Tysiące pielgrzymów i turystów odwiedza ją każdego roku, jednak wstęp do środka mają tylko Hindusi, inni mogą cieszyć się otaczającą świątynią okolicą. Zgodnie z tradycją hinduską zwłoki należy poddać kremacji w ogniu, a ponieważ rzeka płynąca obok świątyni uważana jest za świętą, na jej brzegu często można obserwować ten obrzęd.
Udamy się też na Durbar Square. Ten plac to serce starego Katmandu. Głównymi atrakcjami tego pałacowego placu są sztuka, architektura, rzemiosło i projekty przejawiające się w filarach, budynkach i oknach oraz Muzeum Hanuman Dhoka. Durbar Square reprezentuje starożytne życie w bhaktapur. Zabytki i świątynie wokół tego miejsca przedstawiają historię.

Wszystko wokół Bhaktpur nadal wygląda tak, jak w średniowieczu. W rzeczywistości bhaktapur jest jednym z najbardziej nienaruszonych starożytnych miast w Nepalu. Plac został pięknie wykonany przez starożytnych artystów. Od tego czasu miejsce zostało odnowione, ale oryginalność tego miejsca wciąż tkwi. Wieczorny przejazd na lotnisko.

16.dzień

Przylot do Chicago godzinach popoludniowych

Pokaż cały plan wycieczki

16 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Góra Fuji (3776 m) i szlak Nakasendo – Japonia

$3790 11 dni 08-27-2024 07-17-2024 06-26-2025 08-21-2025

Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu

$2690 19 dni 10-04-2024
Himalaje

Himalaje – Annapurna Base Camp

$2290 16 dni 05-23-2024 11-20-2024 04-17-2025
Pokaż wszystkie wycieczki 13