Himalaje: Wyprawa na Mera Peak w Nepalu

19 dni
10-04-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2690

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach dwuosobowych
 • Prywatne transfery lotniskowe
 • Prywatny transfer do Manthali
 • Zakwaterowanie w lokalnych lodge w trakcie wędrówki w pokojach dwuosobowych (12 noclegów)
 • Obóz namiotowy na Mera High Camp (1 noc)
 • Przelot do Lukla i z powrotem
 • Trzy posiłki dziennie w trakcie wędrówki (śniadanie, obiad, kolacja)
 • Pozwolenie na wspinaczkę na szczyt Mera
 • Opłata TIMS – system zarządzania informacjami dla wędrowców i zezwolenie na trekking
 • Opiekę doświadczonego przewodnika lokalnego
 • Usługę tragarzy a także pełne ich wyżywienie, wynagrodzenie oraz ubezpieczenie
 • Opiekę doświadczonego przewodnika górskiego podczas wejścia na szczyt Mera Peak
 • Sprzęt do wspinaczki grupowej: liny wspinaczkowe, namioty obozowe, namioty jadalne, namioty toaletowe i przybory kuchenne
 • Materiały pomocnicze i porady przed wyjazdem
 • Opiekę polskojęzycznego pilota / przewodnika Rek Travel
 • Podatki lokalne i rządowe
 • Dodatkowo gwarantujemy śpiwory oraz duffel bags
 • Apteczkę pierwszej pomocy oraz butlę tlenową na trasie

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych biletów lotniczych
 • Opłat wizowych ($ 50 USD)
 • Sprzętu osobistego (ubrania techniczne, kijki, plecak, buty)
 • Ubezpieczenia podróżnego oraz ratunkowego
 • Dodatkowych atrakcji nie wymienionych w programie
 • Opcjonalnych wycieczek i dodatkowego zwiedzania w przypadku wydłużenia pobytu
 • Wyżywienia innego niż wymienione w świadczeniach
 • Dopłaty do pokoju jednoosobowego (do potwierdzenia w biurze)
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wydatków osobistych takich jak napoje, pralnia, prysznice podczas trekkingu

Mera Peak (6476 m n.p.m.) jest uważany za najwyższy szczyt trekkingowy w Nepalu, który można zdobyć bez wsparcia tlenowego, posiadając podstawowe umiejętności alpinistyczne i dobrą kondycję fizyczną. Wyprawa na Mera Peak w Nepalu jest doskonałą okazją do rozpoczęcia swojej przygody w górach wysokich oraz do zdobycia szczytu powyżej 6000 m n.p.m. Podczas wyprawy  można zobaczyć 5 z 6 najwyższych szczytów górskich na świecie, mianowicie Mt. Everest (8848 m), Makalu (8485 m), Lhotse (8516 m). ), Cho Oyu (8188 m) i Kanchenjunga (8586 m) wraz z kilkoma innymi szczytami leżącymi w himalajskim regionie Nepalu, Tybetu i Indii. Panoramiczne widoki na te szczyty górskie w Nepalu są naprawdę czymś godnym uwagi, czego można doświadczyć jedynie ze szczytu Mera Peak. Przeżyj z nami tę przygodę!

Kemping

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

Wylot do Nepalu

Wylot do Nepalu z jakiegokolwiek portu lotniczego na świecie. Z grupą wylatującą z Chicago, spotkanie na lotnisku O’Hare. Odprawa i lot do Kathmandu.

2.dzień

Kathmandu

Przylot do Kathmandu, stolicy Nepalu. Na lotnisku zostaniemy powitani przez naszego lokalnego przewodnika. Transfer do hotelu w sercu Kathmandu, czyli dzielnicy Thamel – najbardziej turystycznej i komercyjnej części miasta. Można tutaj kupić sprzęt górski, ubrania, biżuterię, mapy, obrazy, pamiątki, a także poobserwować tętniące życiem i chaosem ulice. Po południu odbędzie się spotkanie przygotowawcze do wyprawy w Himalaje.

Wysokość: 1350 m n.p.m.

3.dzień

Kathmandu - Lukla - Paiya

Tego ranka wstaniemy bardzo wcześnie żeby dotrzeć do lotniska Manthali *, oddalonego od Kathmandu o 4 godzin jazdy. Z Manthali wsiądziemy w samolot do Lukli. Całkowity czas lotu wyniesie około 25-30 minut i z pewnością znajdzie się na liście jednego z najbardziej ekscytujących wrażeń lotniczych.

Po dotarciu do Lukli poznamy naszą ekipę Szerpów, którzy będą nam towarzyszyć w wyprawie i rozpoczniemy wędrówkę na południe nad zapierającą dech w piersiach Dudh Khosi, w kierunku Paiya (2730 m). Kolacja i nocleg w guesthouse

Wysokość: 2,840m / 9,315 ft (Lukla) 2,730 m/ 8,954 ft (Paiya)

Podróż: jazda ok. 4 godzin (132 Km), Lot ok. 25 min

Trasa: ok. 3 hours

* Ze względu na duży ruch lotniczy na lotnisku międzynarodowym w Kathmandu bezpośredni lot do Lukli może być niemożliwy, dlatego planowany wylot jest z lotniska Manthali w Ramechap.

rek travel lukla

 

4.dzień

Payia - Panggom

Po śniadaniu kontynuujemy wędrówkę w kierunku przełęczy Khari La (3080 m). Dość szybko zostaniemy wynagrodzeni spektakularnymi widokami na Cho Oyu i dolinę Kharikhola, a także posilimy się lunchem w niezwykłym miejscu. Szlak prowadzi nas przez urocze farmy, uskokowe pola i bujne, zielone lasy, oraz spadające wodospady. W końcu dotrzemy do malowniczej wioski Panggom (2946 m), po drodze podziwiając niesamowite widoki na dolinę Dudh Koshi. Zatrzymamy się na noc w Panggom, mając sposobność poznać tradycyjne życie Szerpów.

Wysokość: 2,946m/ 9,665 ft.(Panggom)

Trasa: ok. 6 godzin

5.dzień

Panggom - Ramilo Danda

Po obfitym śniadaniu żegnamy Panggoma i wyruszamy w podróż przez Ningsow do Ramailo Danda. Ścieżka prowadzi nas do bujnego lasu ozdobionego rododendronami i bambusami, którego kulminacją jest Pankongma La (3174 m), kolejna wspaniała przełęcz górska. To miejsce wyznacza podział dolin rzek Dudh Koshi i Hingku. Po drodze przygotuj się na zapierające dech w piersiach widoki Kongde, Manju Peak i Numbur Himal. Następnie nasza trasa prowadzi nas łagodnym podejściem do osady Ningsow, gdzie zatrzymamy się na satysfakcjonujący lunch. Po posiłku poruszamy się po pofałdowanym terenie, aż w końcu docieramy do urokliwej Ramailo Danda.

Wysokość: 3,276 m. / 10,748 ft (Ramilo Danda)

Trasa: ok. 6 godzin

6.dzień

Ramilo Danda - Chhatra Khola

Dzisiejsza podróż prowadzi nas przez gęstą dżunglę na terenie Parku Narodowego Makalu Barun. Ponieważ na trasie nie ma herbaciarni, zapewniamy suchy prowiant na lunch. Ten park narodowy rozciąga się aż do międzynarodowej granicy z Tybetem. Jeśli los się do nas uśmiechnie, być może uda nam się spotkać niektórych niezwykłych mieszkańców parku, w tym nieuchwytną pandę czerwoną, majestatycznego lamparta śnieżnego, tahra himalajskiego, pełnego wdzięku jelenia piżmowego, a także różnorodne gatunki ptaków, takie jak bladoniebieskie muchołówki. Nocleg w Chhatra Khola.

Wysokość: 2,800m/9,186ft (Chhatra Khola)

Trasa: ok. 7 godzin

7.dzień

Chhatra Khola - Kothe

Ruszamy na północ, podążając śladem Majhang Khola, gdzie „khola” oznacza rzekę w języku nepalskim. Po przekroczeniu tej drogi wodnej kierujemy się dalej szlakiem równoległym do Hinku Khola. Poruszając się po terenie naprzemiennie podchodzącym i opadającym, docieramy do mostu, który prowadzi nas na przeciwległy brzeg rzeki. Kawałek dalej znajdujemy miejsce noclegowe w Kothe.

Wysokość: 3,691m/ 12,109 ft (Kothe)

Trasa: ok. 6 godzin

8.dzień

Kothe - Thaknak

Dzisiejsza podróż rozpoczyna się od zapierających dech w piersiach widoków na szczyt Mera, Kusum Kanguru, Charpati Himal i Thamserku. Wyruszając z Kothe kierujemy się w stronę doliny Upper Hinku. Tutaj roślinność przerzedza się, a las stopniowo się cofa, ustępując miejsca rozległym kharkom, terenom pastwisk koczowniczych dla jaków. Ta część doliny jest pozbawiona większych wsi. Po długiej wędrówce docieramy do Gondishung, gdzie zatrzymujemy się na herbatę i poczęstunek. Odwiedzimy także starożytną Lungsumgba Gompa, buddyjskie sanktuarium położone w masywnej skale. Kolejna godzina spaceru prowadzi nas do Thaknak.

Wysokość: 4,358m m/ 14,297ft (Thaknak)

Trasa: ok. 4 godzin

9.dzień

Thaknak - Khare

Zostawiając Thaknaka za sobą, rozpoczynamy krótką wędrówkę do Khare, gdzie rozpocznie się najważniejsza część naszej przygody. Wspinamy się koło lodowca Dig, mijając Charpati Tal, jezioro polodowcowe, po czym schodzimy wzdłuż lodowca. Następnie ponownie wspinamy się w górę, kierując się do Dig Kharka, gdzie podziwiamy inspirujące widoki na lodowiec Kyeshar, Charpati Himal i Mera Peak. Strome podejście przez lodowce Hinku Nup i Shar ostatecznie prowadzi nas do Khare.

Wysokość: 4,045m/ 16,486ft (Khare)

Trasa: ok.  3 godzin

10.dzień

Szkolenie aklimatyzacyjne i przedwspinaczkowe

Dzisiejszy dzień przeznaczony jest na odpoczynek oraz podstawowe przeszkolenie. Postaramy oswoić się i zapoznać z całym sprzętem górskim, potrzebnym do wspinaczki. Przewodnicy i Szerpowie przekażą nam ważne informacje i nauczą niektórych umiejętności, potrzebnych do zdobycia szczytu. Po wczesnej kolacji, wypoczynek i nocleg.

11.dzień

Khare - Mera High Camp

Po śniadaniu rozpoczniemy wędrówkę wzdłuż lodowca i zbliżymy się do przełęczy, kierując się w stronę wysokiego obozu. Oszałamiający widok na panoramę potężnych gór wznoszących się ponad 7000 m n.p.m. można podziwiać z bliska przed nami. Niektóre z godnych uwagi szczytów górskich to Chamlang, Makalu, Baruntse, Everest, Lhotse, Nuptse, Ama dablam, Cho Oyu i Kantega.

Wysokość: 5,780 m/ 18,958ft (Mera High Camp)

Trasa: ok. 7 godzin

12.dzień

Mera High Camp - szczyt Mera Peak - Khare

Wreszcie nadszedł ten wielki dzień! Wstajemy około 1 w nocy, żeby się przygotować. Po zjedzeniu czegoś zaczynamy zdobywać szczyt. Dojście na szczyt zajmuje około 4-6 godzin. Ze szczytu roztacza się niesamowity widok na malownicze krajobrazy i piękne szczyty górskie. Po spędzeniu czasu na szczycie schodzimy do wysokiego obozu. Odpoczywamy chwilę, jemy gorący posiłek i wracamy na nocleg w kierunku Khare.

Wysokść: 6,476 m/ 21,190ft (szczyt Mera Peak); 5,045 m/ 16,547 ft. (Khare)

Trasa: ok. 9 godzin

13.dzień

Khare - Kothe

Kontynuujemy zejście w dół w kierunku Tangnang, pozostawiając góry za sobą. Następnie docieramy do Kothe i tam nocujemy.

Wysokość: 3,600m / 11,808ft (Kothe)

Trasa: ok. 5 godzin

14.dzień

Kothe - Thuli Kharka

Tego dnia wracamy w stronę Zatraboka. Ze szlaku roztaczają się wspaniałe widoki na alpejską roślinność, sosnę i las rododendronowy.

Wysokość: 4,300m m/ 14,107ft (Thuli Kharka)

Trasa: ok. 6 godzin

15.dzień

Thuli Kharka - Lukla

Kierujemy się w stronę Chutenga i nasz szlak wznosi się w górę, aż dochodzimy do Przełęczy Zatrwa La Pass. Stamtąd nasz szlak schodzi w dół, aż do wioski Chutenga. Docieramy do Lukli i koniec. Jest to jednocześnie ostatni pobyt naszej wyprawy w rejon Everestu.

16.dzień

Lukla - Manthali - Kathmandu

Dziś żegnamy się z Himalajami, nasza wyprawa na Mera Peak się kończy. Lot z Lukli do Manthali odbywa się w godzinach porannych, więc po śniadaniu udamy się na lotnisku, i po ok. 25 minutach lotu, znajdziemy się w Manthali. Stamtąd prywatny transport zabierze nas z powrotem do Kathmandu.

17.dzień

Kathmandu

Dzisiejszy dniem jest dniem odpoczynku, ostatnich zakupów, spacerów ulicami Thamelu. Dla chętnych dodatkowo płatna wycieczka po Kathmandu z lokalnymi przewodnikiem (do potwierdzenia w biurze).

Ten dzień jest również dniem rezerwowym, gdyby z powodu warunków pogodowych bądź nieprzewidzianych zdarzeń, nasz lot z Lukli miał opóźnienie, bądź też potrzebowalibyśmy dnia dłużej na trasie.

18.dzień

Wylot

Nadszedł czas, aby się pożegnać, gdyż wyprawa do Nepalu dobiegła końca. W zależności od godziny wylotu – transfer na lotnisko w Kathmandu prywatnym busem. Lot powrotny.

19.dzień

Powrót

Powrót.

Pokaż cały plan wycieczki

19 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).

Podobne wycieczki

Himalaje

Himalaje – Annapurna Base Camp

$2290 16 dni 05-23-2024 11-20-2024 04-17-2025
Himalaje

Himalaje – Everest Base Camp z Island Peak

$2490 16 dni 05-23-2024 09-17-2024
Pokaż wszystkie wycieczki 13