Chile: Przylądek Horn i fiordy Tierra del Fuego

11 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $6495

Cena zawiera

 • Nocleg w Hotelu 4* w Punta Arenas
 • Nocleg w Hosteria Las Lenagas z kolacją
 • 2 noclegi w Lodge Cordiliera Darwin z koalcją i lunch box
 • Opiekę polskiego przewodnika
 • Opiekę przewodnika lokalnego w Tierra del Fuego
 • Prywatny transport na całej trasie wycieczki
 • Trekking w Parku Narodowym Karukinka
 • Rejs Nueva Zelanda z trekkingiem do lodowca
 • Bilety wstępu do  Rezerwatu Pingwina Królewskiego
 • Bilet na prom
 • Śniadania

Cena nie zawiera

 •  Kosztu biletów międzynarodowych
 • Zwyczajowych napiwków
 • Wyżywienia nie wymienionego w programie
 • Ubezpieczenia turystycznego

SANTIAGO DE CHILE – PUNTA ARENAS – TIERRA DEL FUEGO – AINSWORTH BAY – TUCKERS ISLETS – PIA GLACIER – CAPE HORN – PARK NARODOWY KARUKINKA – USHUAIA – PARK NARODOWY ALBERTO DE AGOSTINI – LODOWIEC NUEVA ZELANDA


Plan podróży

Dzien 1dzień

CHICAGO

Spotkanie z grupą i pilotem na lotnisku ORD w Chicago. Odprawa paszportowo – bagażowa. Przelot do Santiago de Chile.

Dzien 2dzień

SANTIAGO DE CHILE - PUNTA ARENAS

Po przylocie do Santiago de Chile udamy się na lotnisko krajowe skąd polecimy na południe Chile – do Punta Arenas.Przylot do stolicy Patagonii i transfer do hotelu.

Santiago de Chile
Dzien 3dzień

TIERRA DEL FUEGO- PUNTA ARENAS

Dziś czeka nas odprawa w Muelle Arturo Prat  – Punta Arenas, aby wejść na pokład statku w godzinach popołudniowych. Po wejściu na pokład wzniesiemy powitalny toast i przedstawimy kapitana i jego załogę. Zaraz potem statek popłynie na dalekie południe. Przez mityczną Cieśninę Magellana i Kanał Beagle przemierzymy Patagonię i fiordy Ziemi Ognistej.

Dzien 4dzień

REJS FIORDY TIERRA DEL FUEGO - AINSWORTH BAY - TUCKERS ISLETS

W ciągu dnia dopłyniemy w okolice lodowca Marinelli w zatoce Ainsworth. Będziemy mogli zobaczyć w jaki sposób topnienie lodu wpływa na otaczająca nas przyrodę. Będziemy wędrować przez wspaniały subantarktyczny las Magellana. Odwiedzimy wysepki Tuckers, gdzie zobaczymy pingwiny Magellana i kormorany z Zodiaków. We wrześniui kwietniu ta wycieczka zostaje zastąpiona wędrówką w pobliżu lodowca w Brookes Bay.

King Penguins on the beach in the island of Tierra del Fuego
Dzien 5dzień

REJS FIORDY TIERRA DEL FUEGO - PIA GLACIER - GLACIER ALLEY

W kolejnym dniu naszej wyprawy popłyniemy wzdłuż północno-zachodniej odnogi Kanału Beagle, a następnie dostać się na fiord Pia. Dalej popłyniemy do punktu widokowego, z którego widać lodowiec o tej samej nazwie, a jego główny szczyt ciągnie się wzdłuż pasma górskiego aż do morza. Po tym niezapomnianym doświadczeniu będziemy kontynuować naszą żeglugę pod majestatycznym spojrzeniem „Lodowcowej Alei”.

Pia Glacier in Patagonia. Chile. South America
Dzien 6dzień

REJS FIORDY TIERRA DEL FUEGO - CAPE HORN - WULAIA BAY

W tym dniu dotrzemy do Parku Narodowego Przylądka Horn, gdzie przy sprzyjających warunkach pogodowych zejdziemy na ląd, aby doświadczyć magii spaceru po jednym z najbardziej wysuniętych na południe punktów świata, znanym ze swojego uroku i legend.
Po południu zejdziemy na ląd w zatoce Wulaia, historycznym miejscu jednej z największych osad rdzennych kajakarzy Yagan. Do punktu widokowego dojdziemy idąc przez las Magellana, w którym rosną m.in. lengas, coigües, canelos i paprocie.

Dzien 7dzień

USHUAIA ARGENTYNA - PAMPA GUANACO CHILE

Port Ushuaia, Ziemia Ognista, Argentyna. Zejdziemy na ląd w godzinach porannych, w zależności od czasu wypłynięcia. Przyjazd do Ushuaia, najważniejszego argentyńskiego miasta Ziemi Ognistej i najbardziej wysuniętego na południe miasta na świecie. Po krótkiej przerwie zaczniemy podróż w kierunku granicy z Chile, by po jej przekroczeniu udać się na nocleg do Hosteria Las Lengas położonej nad brzegiem Lago Blanco.

Multi colored houses in the Patagonian city of Ushuaia,
Dzien 8dzień

KARUKINKA NATURAL PARK - CALETA MARIA

Kontynuujemy naszą podróż̇ w kierunku Andów i Cordillery Darwin by  obserwować ogromną różnorodność rodzimych ptaków, takich jak Bandurria i Caiquén. Wjeżdżamy do Parku Przyrody Karukinka, wspaniałego rezerwatu przyrody, który pozostaje obszarem nie dotkniętym ludzką obecnością̨ i stanowi dom dla Guanaco, kondora i lisa culpeo (ten ostatni gatunek jest zagrożony wyginięciem). Wyjątkowa jest rodzima flora tego parku, subantarktyczny las Lengas, Coigües de Magallanes i Ñirres, gdzie na szczególną̨ uwagę̨ zasługują̨ również̇ mchy
i porosty. Podczas naszej wycieczki będzie można również̇ zaobserwować duże obszary zniszczone przez bobry, których łączna powierzchnia obejmuje prawie 300 mil kwadratowych lasów i torfowisk. Tutaj udamy się na krótki trekking Pietro Grande około 2,5 h i 7km. Po około 100 km, przemierzając lasy i góry, docieramy do Estancia Caleta María, imponującej zatoki osłoniętej łańcuchami górskimi Andów, gdzie ich olśniewające lodowce witają̨ Park Narodowy Alberto de Agostini. Nocleg w Lodge nad wybrzeżem Seno Almirantazgo.

Lush greenery and waterways in Tierra del Fuego National Park
Dzien 9dzień

PARK NARODOWY ALBERTO DE AGOSTINI - LODOWIEC NUEVA ZELANDIA

Po śniadaniu rozpoczynamy dzień nawigacja przez cieśninę Almirantazgo, aż do lodowców fiordu Parry, gdzie nasz kolejny przystanek znajduje się w Parry Bay; w tym miejscu znajduje się pierwsza imponująca ściana tego lodowca. Dalej kontynuujemy żeglugę po fiordach Fuegian, podziwiając mozaikę krajobrazów, którą oferuje nam Park Narodowy Alberto de Agostini i pasmo górskie Darwin, aż dotrzemy do plaży lodowcowej Nowej Zelandii, gdzie wysiadamy na łodzi pomocniczej typu zodiac, aby rozpocząć spacer wzdłuż laguny, graniczącej z górami lodowymi. Przechodząc przez las subantarktyczny lengas, można również delektować się owocami calafate i chaura (rodzimych dzikich owoców, występujących tu tylko w sezonie), a po godzinie dotrzeć do końca drogi, i stanąć przed imponującą ścianą Lodowca Nueva Zelanda; w tym miejscu można również obserwować pozostałości kadłuba argentyńskiego bombowca, który rozbił się w 1950 roku. Później zaczynamy powrót podziwiając krajobrazy w świetle zachodzącego słońca.

Ainsworth Bay at Almirantazgo Fjord. Patagonia. Chile
Dzien 10dzień

CALETA MARIA - REZERWAT PINGWINOW REY - PUNTA ARENAS

Zegnamy się z niezwykłym zakątkiem na Końcu Świata i podróżujemy z powrotem w kierunku Cieśniny Magellana i Punta Arenas – stolicy chilijskiej Patagonii. Czeka nas tego dnia dlugi dystans do pokonania. Po drodze zatrzymamy się w Rezerwacie Pingwina Królewskiego. Wieczorem dotrzemy do hotelu.

Dzien 11dzień

Punta Arenas - Santiago de Chile - Chicago

Tego dnia zegnamy się̨ z dzika Patagonia i udajemy się na lotnisko w Punta Arenas, skąd lecimy do Santiago de Chile a następnie przesiadamy się na lot powrotny do Chicago.

Pokaż cały plan wycieczki

11 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).