Cordillera Blanca – trekking w Peru

12 dni
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2590

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach w pokojach dwuosobowych o wysokim standardzie turystycznym (Lima, Huaraz)
 • Trzyosobowe namioty (4 seasons) dla dwóch osób
 • Torbę sportową typu duffel bag (na Twoje rzeczy)
 • Sprzęt górski (kask, uprząż, techniczny czekan i raki)
 • Materac izolujący
 • Namioty obozowe: kuchnia, jadalnia, przenośna toaleta
 • Prywatny transport z Huaraz do początku trasy i z powrotem
 • Transport publiczny z Limy do Huaraz i z powrotem
 • Dwudniowe szkolenie z zimowej turystyki wysokogórskiej
 • 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, suchy prowiant, kolacja) na trasie
 • Codziennie przegotowaną wodę do napełniania butelki (1 litr na osobę) na trasie
 • Bilety wstępu do Parku Narodowego Huascarán
 • Certyfikowanego lokalnego przewodnika wysokogórskiego wraz z asystentem
 • Certyfikowanego szefa kuchni i asystenta do przygotowywania posiłków na trasie
 • Poganiacza mułów i osły do ​​przenoszenia sprzętu (8 kg na pasażera)
 • Opiekę polskojęzycznego przewodnika Rektravel
 • Wsparcie i pomoc w przygotowaniu do wyprawy oraz porady przed podróżą*

* Każdy z zapisanych uczestników otrzyma przed wyprawą listę niezbędnego oraz zalecanego ekwipunku oraz plan treningowy przygotowujący do wyjazdu.

Cena nie zawiera

 • Międzynarodowych biletów lotniczych
 • Ubezpieczenia NNW i ratowniczego (obowiązkowe)
 • Ubezpieczenie bagażu podróżnego i rezygnacji z podróży
 • Wydatki natury osobistej
 • Kosztów wynikających z przedwczesnego opuszczenia wyprawy
 • Śpiwora (zalecany temp komfortu  -15° / -20°)
 • Sprzętu osobistego i wyposażenia
 • Posiłków i napojów niewymienionych w planie podróży
 • Zwyczajowych napiwków (ok. 130 USD)

KOSZT WYDŁUŻENIA WYPRAWY O WEJŚCIE NA CHOPICALQUI WYNOSI $1590 USD

TREKKING JEDNYM Z NAJPIĘKNIEJSZYCH SZLAKÓW NA ŚWIECIE – SANTA CRUZ W CORDILLERA BLANCA (PERU), RAZEM ZE WSPINACZKĄ NA DWA SZCZYTY: YANAPACCHA (5460 M) ORAZ CHOPICALQUI (6354 M). WYPRAWA POŁĄCZONA Z PODSTAWOWYM SZKOLENIEM Z ZAKRESU ZIMOWEJ TURYSTYKI WYSOKOGÓRSKIEJ.

LIMA – HUARAZ – CORDILLERA BLANCA ANDY – SANTA CRUZ – WIDOK NA ALMPAMAYO – PUNTA UNION – SZKOLENIE WYSOKOGÓRSKIE – SZCZYT YANAPACCHA (5460 m / 17900 ft) – WIDOK NA HUASCARAN – WIDOK NA ALPAMAYO

* SZCZYT CHOPICALQUI (6354 m / 20846 ft) – WYJAZD WYDŁUŻONY O DODATKOWE 4 DNI ZA DODATKOWĄ OPŁATĄ ($1590 USD)

Kemping

Parki narodowe

Trekking/hiking

Wspinaczka


Plan podróży

1.dzień

WYLOT

Wylot do Limy (możliwość wylotu z każdego portu lotniczego na świecie).

2.dzień

LIMA

Przylot do kosmopolitycznej Limy, stolicy Peru.

Zwiedzanie stolicy Peru, spacer po bogatej dzielnicy Miraflores, pełnej zieleni oraz kolorowych kwiatów. Czas na odpoczynek po podróży i przygotowanie do zbliżającej się przygody.

3.dzień

HUARAZ

Wyjazd autobusem do Huaraz (ok.6 godzin jazdy), głównej bazy wypadowej do słynnej Cordillera Blanca, znanej jako “andyjskie Himalaje”. Piękne ośnieżone pasmo, które imponuje ogromną liczbą sześciotysięczników. Huaraz położone jest około 420 kilometrów na północ od Limy, na wysokości ok 3050 m n.p.m.

Niezwykłe położenie między dwoma Kordylierami sprawia, że właściwe z każdej strony otaczając nas piękne górskie krajobrazy z niezwykłymi widokami. Już niedługo zobaczymy je sobie z bliska.

Już kolejnego dnia wyruszymy na słynny szlak Santa Cruz. Uważany za najpiękniejszą trasę w całej Cordillera Blanca, a także za jedną z najpiękniejszych na całym świecie. Zachwyca spektakularnymi widokami na ośnieżone szczyty wznoszące się ponad 5500 m n.p.m., turkusowe jeziora z krystaliczną woda, czy niezwykłą roślinność.

Odpoczynek i nocleg w Huaraz.

4.dzień

TREK SANTA CRUZ DZIEŃ 1

Huaraz – Cashapampa – Campamento Llamacorral (3,750 m / 12,303 ft)

Dziś zaczynamy naszą czterodniową przygodę na szlaku Santa Cruz. Wyjazd w kierunku rozpoczęcia szlaku we wczesnych godzinach porannych. Skierujemy się w stronę miasteczka Cashapampa, punktu startowego naszej trasy i miejsca spotkania z naszą ekipą obozową. Po przygotowaniu całego sprzętu ruszymy w trasę. Po przejściu kontroli  Parku Narodowego Huascarán czeka nas około 5 godzinach marszu, po pokonaniu około 9 kilometrów dotrzemy do naszego pierwszego obozu, położonego w malowniczym miejscy Llamacorral (3750 m n.p.m.)

Po kolacji, przygotowanej przez naszą ekipę kucharzy i pomocników, odpoczynek i nocleg pod namiotem.

5.dzień

TREK SANTA CRUZ DZIEŃ 2

Campamento Llamacorral –Mirador Alpamayo (4,350 m / 14,271 ft) – Campamento Taullipampa (4250m / 13,943 ft)

Śniadanie o wczesnych poranku i wyruszamy w dalszą drogę! Dziś czeka nas około 7-8 godzin trasy. Pierwszy odcinek prowadzi do punktu widokowego na Nevado Alpamayo oraz Nevado Artesonraju, słynny z logo „Paramount Picture”. Kontynuujemy marsz do Laguny Arhuaycocha przez dolinę Santa Cruz. Po obiedzie udamy się w stronę obozu Taullipampa (4250m m). Odpoczynek, kolacja i nocleg w namiotach.

6.dzień

TREK SANTA CRUZ DZIEŃ 3

Campamento Taullipampa – Paso Punta Unión (4,750 m / 15,583 ft) – Campamento Paria (3870 m / 12,696 ft)

Trzeci dzień marszu rozpoczniemy o wczesnych godzinach. Po śniadaniu rozpoczniemy całodzienny marsz. Czeka nas najtrudniejsza część całej trasy Santa Cruz, a tym samym najwyższa wysokość jaką zdobędziemy, czyli przełęcz Punta Unión (4,750 m / 15,580 ft). Trasa prowadzi częściowo przez płyty skalne, jest to również część szlaku Inków, który był używany w czasach prekolumbijskich. Po około 4 godzinach wspinaczki dotrzemy w końcu na szczyt przełęczy, skąd podziwiać można piękne panoramiczne widoki na dolinę Santa Cruz od strony zachodniej, od wschodniej dolinę Huarimpampa oraz góry Artesonraju, Taulliraju, Rinrijirca, Paria, laguny o turkusowych odcieniach, Taullicocha i Hatuncocha. Po lekkim obiedzie i odpoczynku, rozpoczynamy 2 godzinne zejście do naszego obozu w Paria (3870 m n.p.m.). Tam czeka nas gorący napój oraz posiłek, a także czas na fotografie krajobrazów i krótkie spacery po pięknej okolicy, skąd rozpościera się widok na piękne ośnieżone szczyty.  Odpoczynek i nocleg w namiotach.

 
7.dzień

TREK SANTA CRUZ DZIEŃ 4

Campamento Paria – Vaquería – Campo Morrena Yanapaccha (4,900 m / 16,00 ft)

Dziś ostatni dzień szlaku Santa Cruz, po którego ukończeniu mamy idealną aklimatyzację do wejścia na jeden ze szczytów Cordillera Blanca – Nevado Yanapaccha. Nasza dzisiejsza trasa zaczyna się od zejścia do miejscowości Huaripampa, miejsca poświęconego agrikulturze. Stąd będzie można zobaczyć szczyt Chacraraju z imponującym wyglądem
iglastej ściany północnej.  Po ok. 4 godzinach marszu dotrzemy do Vaquería,
miejsca, gdzie znajduje się górskie schronisko oraz skąd odbierze nas transport. Podjedziemy do Km 42, skąd zaczynają się wędrówki na szczyt Yanapaccha.
Rozpoczniemy krótki odcinek szlaku (ok. 2 godzin) by dotrzeć na pole morenowe Yanapaccha. Czas na obiad, odpoczynek i sen w namiocie.

8.dzień

SZKOLENIE GÓRSKIE W WARUNKACH ZIMOWYCH 1

Dziś czeka nas pierwszy dzień podstawowego szkolenia wysokogórskiego w warunkach zimowych. Ten dwudniowy kurs skupia się głównie na kwestiach bezpieczeństwa w górach i jego głównym celem jest podstawowe przygotowanie do uprawiania turystyki wysokogórskiej. Będziemy ćwiczyć umiejętności posługiwania się sprzętem górskim i sprzętem turystycznym (raki, czekan, uprząż wspinaczkowa, liny). Nauczymy się podstawowych węzłów wspinaczkowych i poznamy podstawowe techniki linowe. Poćwiczymy poruszanie się w rakach oraz nauczymy się technik hamowania w wypadku obsunięć. Wszystkie elementy będziemy ćwiczyć w terenie w warunkach górskich na polu morenowym góry Yanapaccha na wysokości 4900 m n.p.m. W trakcie dnia będzie przerwa na lunch, całość szkolenia trwać będzie ok 6-8 godzin. Nocleg w obozie.

9.dzień

SZKOLENIE GÓRSKIE W WARUNKACH ZIMOWYCH 2

Kolejny dzień kursu. Częściowo szkolenie będziemy kontynuować na polu morenowym góry Yanapaccha, częściowo na lodowcu. Dlatego dziś czeka nas krótki półgodzinny szlak. Dalszy ciąg ćwiczeń bezpieczeństwa w górach przy użyciu sprzętu górskiego. Nauczymy się poruszania w zespołach linowych oraz hamowania upadku czekanem.  Będziemy mieli również okazję poćwiczyć wspinaczkę po lodowcu oraz zjazdy na linach z odpowiednim sprzętem. Po tym krótkim ale intensywnym szkoleniu, nabierzemy podstawowych umiejętności do poruszania się w terenie wysokogórskim w warunkach zimowych i będziemy odpowiednio przygotowani do bezpiecznego wejścia na szczyt Yanapaccha kolejnego dnia (5460 m n.p.m.). Kolacja i nocleg w obozie.

10.dzień

SZCZYT YANAPACCHA (5,460 m / 17,900 ft) - HUARAZ

Przyszedł czas na wykorzystanie naszych nowo nabytych umiejętności w praktyce. Czas na zdobycie szczytu Yanapacchca (5460 m n.p.m.). Po śniadaniu czeka nas podejście do lodowca (około 30 minut). Tam założymy sprzęt górski, a nasz przewodnik upewni się, że jesteśmy odpowiednio zabezpieczeni. Powoli zbliżać się będziemy do głównej ściany szczytu, mijając pęknięcia w lodowcu, oraz krótkie odcinki wspinaczki (kąt nachylenia ok 55°). Niezbędne będzie przy tym użycie czekanów. Po około 5 godzinach wspinaczki po głównej ścianie dotrzemy na szczyt, gdzie czekać nas będzie
imponująca panorama. Będziemy mogli dostrzec majestat Cordillera Blanca, podziwiając najbardziej charakterystyczne szczyty górskie: Huandoys, Chacraraju, Huascarán Sur i Norte, Chopicalqui, Alpamayo, Hualcán, Pisco, Taulliraju i nie tylko.
Pozostaniemy na szczycie, aby odpocząć, nawodnić się i porobić odpowiednia liczbę
zdjęć, które pozwalą nam uchwycić ten niezwykły moment naszej ciężkiej pracy!

Powrót do obozu ta samą trasą wspinaczkową. Czas na krótką przerwę i posiłek a następnie powrót do początku trasy na Yanapaccha, do 42 km.

Powrót do Huaraz dla osób kończących przygodę w Peru.

UWAGA: Dla osób zainteresowanych możliwość wydłużenia wyjazdu o 4 dni i wejście na górę Chopicalqui (6354 m n.p.m.). Odpowiednia aklimatyzacja oraz świeżo zdobyte umiejętności z pewnością ułatwią wspinaczkę. DOPŁATA W WYSOKOŚCI 1590 USD

Wyprawa na Yanapaccha z Rek Travel

11.dzień

HUARAZ - WYJAZD / CHOPICALQUI

Dla osób kończących przygodę w Peru transfer autobusem do Limy i międzynarodowy lot powrotny.

Osoby, które zdecydowały się na przedłużenie wyjazdu o wyprawę na Chopicalqui w tym dniu mają czas na regenerację sił, odpoczynek, przygotowanie sprzętu i wszystkich niezbędnych rzeczy do wejścia na szczyt.

Będzie również czas na spotkanie z przewodnikiem lokalnym i dokładne objaśnienie trasy oraz ewentualnych problemów jakie mogą się pojawić na trasie.

Nocleg pod namiotami lub w schronisku górskim.

 

12.dzień

CAMPO MORENA - CHOPICALQUI (4,700 m / 15,419 ft)

Czas na kolejny szczyt! Tym razem naszym celem jest szczyt Nevado Chopicalqui (6354 m). Jest to najwyższy szczyt w Cordillera Blanca, który nie wymaga bardzo technicznego podejścia i jest odpowiedni dla początkujących wspinaczy.

Po wczesnym śniadaniu z naszego obozu rozpoczyniemy wędrówkę na pole morenowe. Podczas wspinaczki będzie nam towarzyszył imponujący szczyt Huascaran (6768 m), najwyższy szczyt w Peru. Po około 4 godzinach marszu głównie przez tereny skaliste dotrzemy do naszego pierwszygo obozu. Widoczny szczyty to Chacraju, Huandoys, Pisco, Yanapaccha.

Po kolacji odpoczynek i nocleg pod namiotem na wysokości 4700 m.

13.dzień

OBÓZ MORENOWY – OBÓZ WYSOKI (5,500 m / 18,044 ft)

Drugi dzień wyprawy rozpoczniemy we wczesnych godzinach porannych i naszym celem będzie obóz z którego wyruszymy bezpośrednio na atak szczytowy kolejnego dnia. Kontynuujemy naszą trasę przez część morenową, aż dotrzemy do lodowca. Wyposażymy się w odpowiedni sprzęt, czyli uprząż, buty górskie, kask, raki i czekan. Za asekurację będą odpowiedzialni przewodnicy, którzy pomogą bezpiecznie dotrzeć do naszego obozu. Po pokonaniu części lodowca dotrzemy do naszego obozu.
W godzinach wieczornych można będzie podziwiać wspaniałe widoki zachodzącego słońca.
Kolacja i nocleg w obozie na 5500m.

14.dzień

SZCZYT CHOPICALQUI (6,354 m / 20,846 ft) - OBÓZ MORENOWY

Nadszedł najbardziej wyczekiwany dzień, nasze wejście na szczyt na ponad 6,000 m! Atak szczytowy rozpoczniemy o północy. Po małym posiłku przygotujemy się do wspinaczki i sprawdzimy cały sprzęt. Dojdziemy do podstaw grani i stamtąd zaczniemy powolną wspinaczkę w górę. Po około 8 godzinach dotrzemy na szczyt, skąd przy odpowiedniej pogodzie roztaczać się bedzię panoramiczny widok na całe pasmo górskie Cordillera Blanca i jego najbardziej charakterystyczne szczyty: Huandoys,
Chacraraju, Huascarán południowy i północny, Alpamayo, Hualcán, Yanapaccha, Pisco, Taulliraju, Huantsán, Ranrapalca, Tocllaraju i więcej.
Czas na pamiątkowe zdjęcia, nawodnienie i doładowanie energii. Po nacieszeniu naszych oczu tymi pięknymi widokami, wypełnieni dumą i radością rozpoczniemy wędrówkę w dół, aż do samego obozu morenowego.

15.dzień

OBÓZ – Km 36 – Huaraz (3,100 m / 10,170 ft)

Przyszedł czas zakończenia naszej wyprawy.

Po śniadaniu zabieramy wszystko z obozu i kierujemy się w dół, aż do drogi KM 36, gdzie czekać na nas będzie transport powrotny do Huaraz. Pożegnamy się również z zespołem, dzięki któremu ta niezwykła wyprawa była możliwa.

W hotelu czeka nas ciepły prysznic i zasłużona kolacja pożegnalna.

16.dzień

LIMA - WYLOT

W godzinach porannych powrót do Limy i międzynarodowy lot powrotny.

Pokaż cały plan wycieczki

16 dni

Trasa wybranej wycieczki


Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).