W Peru i Boliwii 2024: śladami Inków

12 dni
08-06-2024
Plan podróży Warunki uczestnictwa i rezygnacji
Cena $2890

Cena zawiera

 • Zakwaterowanie w hotelach o wysokim standardzie turystycznym w pokojach 2-osobowych.
 • Śniadania.
 • Transfery z/na lotnisko.
 • Transport na całej trasie wycieczki.
 • Koszt biletu na pociąg klasy turystycznej Ollantaytambo/Aguas. Calientes/Ollantaytambo.
 • Bilety wstępów do atrakcji ujętych w programie.
 • Bilet wstępu na Machu Picchu.
 • Bilet autobusowy do Machu Picchu.
 • Obsługę lokalnego, wyspecjalizowanego przewodnika przy zwiedzanych obiektach.
 • Opiekę pilota polskojęzycznego.

Cena nie zawiera

 • Kosztu biletów lotniczych międzynarodowych.
 • Kosztu biletów wewnętrznych na trasie (Lima – Cusco, Cusco – Arequipa).
 • Opłat bagażowych (zgodnie z taryfą przewoźnika).
 • Wyżywienia oprócz wyżej wymienionego w świadczeniach.
 • Wydatków natury osobistej oraz napiwków (ok. $150).

Peru i Boliwia to dwa kierunki, które od lat fascynują turystów. W Peru koncentrują się takie perły Ameryki Południowej jak Cuzco, Machu Picchu, enigmatyczne rysunki na nizinie Nazca i słynne jezioro Titicaca. Boliwia z kolei to najbardziej indiański kraj świata.


Plan podróży

1.dzień

Lot do Limy

Spotkanie na lotnisku ORD w Chicago, odprawa paszportowo-bagażowa. Wylot z Chicago w kierunku Limy, stolicy Peru, z przesiadką na jednym z portów lotniczych.

Boliwia
Photography by Agnieszka Kledzik
2.dzień

Lima

Przylot do Limy, stolicy Peru. Po zostawieniu bagaży w hotelu rozpoczniemy zwiedzanie stolicy.

Udamy się na krótki spacer po Miraflores. Dotrzemy na wybrzeże, by z klifu  podziwiać widok oceanu z Parku Miłości. Zobaczymy także Plaza Mayor oraz Pałac Prezydencki, Ratusz, Katedra, Pałac Arcybiskupi. Poznamy także Dworzec Kolei Transandyjskiej; Kościół i Klasztor Franciszkanów.

Zrobimy również przerwę na skosztowanie peruwiańskiej kuchni. Nocleg w Limie.

3.dzień

Cusco

W godzinach porannych przelot do Cusco, dawnej stolicy Imperium Inków. Dzień rozpoczniemy od zwiedzania tego niezwykłego miasta. Najpierw udamy się do inkaskich ruin Sacsayhuaman.

Dzień zakończymy spacerem po najpiękniejszych ulicach miasta. Nocleg w Cusco.

Photography by Agnieszka Kledzik
4.dzień

Święta Dolina Inków i Aguas Calientes

Dzisiaj głównym punktem wycieczki będzie Święta Dolina Inków. Rano odwiedzimy malownicze miasteczko Chinchero z kolonialnym kościółkiem z XVII wieku.

Poznamy także tajniki produkcji andyjskich tekstyliów. Naszym kolejnym przystankiem na trasie będzie Maras oraz stanowisko archeologiczne Moray. Udamy się do lokalnej restauracji nad rzeką Urubamba, by spróbować lokalnych przysmaków.

Po obiedzie zwiedzimy inkaskie ruiny w urokliwym miasteczku Ollantaytambo. Następnie przejedziemy pociągiem do Aguas Calientes na nocleg w Aguas Calientes.

5.dzień

Machu Picchu

W dniu dzisiejszym wczesna pobudka i zwiedzanie inkaskich ruin Machu Picchu.

Po południu powrót do Aguas Calientes, przerwa na obiad i przejazd do Cusco. Ale to nie koniec atrakcji, bo czekać nas będzie degustacja lokalnego trunku – chicha, podczas której poznamy tajniki produkcji kukurydzianego napoju.

Wieczorem powrót i nocleg w Cusco.

6.dzień

Cusco, Góra Tęczowa Vinicunca

Wyjazd rozpoczniemy  rano, by przed wschodem słońca dotrzeć do miasteczka Cusipata i rozpocząć dwugodzinny trekking na punkt widokowy na Górze Tęczowej.

Dla chętnych jest możliwość wynajęcia koni. Po niezwykłym spektaklu udamy się w drogę powrotną do Cusco, zatrzymując się na posiłek. Po południu wracamy do miasta. Transfer na lotnisko na lot do Arequipy.

7.dzień

Arequipa, Kanion Colca

Poranek rozpoczniemy od zwiedzanie Białego Miasta. Arequipa zachwyca pięknymi krajobrazami. Przechadzając się uliczkami miasta można podziwiać ośnieżone szczyty wulkanów: Misti, Chachani, Picchu Picchu będących częścią Cordillera Volcanica.

Historyczna część Arequipy wpisana została na listę światowego dziedzictwa UNESCO, a wyróżnia ją  klasyczna forma z czasów kolonialnych oraz biel budynków. W godzinach popołudniowych przejazd w stronę Kanionu Colca, nocleg.

8.dzień

Kanion Colca, Puno

Wczesna pobudka, śniadanie i przejazd wzdłuż Kanionu rzeki Colca.  Jeśli dopisze nam szczęście wypatrzymy króla przestworzy – andyjskiego kondora w naturalnym środowisku.

Około południa przejazd w kierunku Puno, miasta na wybrzeżu jeziora Titicaca, co sprawia iż jest to najwyżej położone na świecie jezioro żeglowne.  Nocleg w Puno, dla chętnych kolacja.

9.dzień

Jezioro Titicaca

Po śniadaniu wycieczka po niezwykłym jeziorze Titicaca. Odwiedzimy niezwykle ciekawe pływające wyspy Uros, zbudowane z trzciny totora.

Dla chętnych krótki rejs statkiem z totory. Później udamy się w kierunku wyspy Taquile, słynącej z pięknych wyrobów tkackich.

W trakcie zwiedzania wysp Uros i Taquile, poznamy tradycje, wierzenia i kulturę ich mieszkańców.

Po obiedzie wrócimy łodzią do Puno. Nocleg w Puno.

10.dzień

Bolivia, Tiwanaku

Żegnamy Peru i ruszamy w drogę do Boliwii. Po przekroczeniu granicy dotrzemy do Tiwanaku.

Zagłębimy się w historię kultury i tradycji Tiwanaku, oglądając stanowiska archeologiczne, między innymi Puma Punktu oraz słynną Bramę Słońca. Po Zwiedzaniu udamy się do La Paz, stolicy Boliwii na nocleg.

11.dzień

La Paz

Dziś zwiedzamy stolicę Boliwii – La paz. Podczas wycieczki zobaczymy m.in. punkt widokowy „Mirador de Killi Killi”, skąd rozpościera się wspaniały widok na La Paz.

Pojedziemy kolejką linową „Teleférico”, aby odkryć wspaniały i piękny widok na La Paz. Trasa prowadzi przez nowoczesną, zamożną dzielnicę mieszkaniową miasta, a następnie kończy się w Dolinie Księżyca, gdzie gliniasta góra została imponująco ukształtowana przez erozję. Nocleg w La Paz.

12.dzień

Wylot

Koniec podróży. Żegnamy się z Ameryką Południową i zapraszamy na kolejne wyjzady z Rek Travel Adventure do Kolumbii, Afryki i innych kierunków…

 

Peru i Boliwia 2024: śladami Inków

Pokaż cały plan wycieczki

12 dni

Firma nie ponosi odpowiedzialności za stracone mienie klienta w wyniku włamania, kradzieży, zgubienia itp. nie ponosimy również odpowiedzialności za straty klienta w motelach. Firma Rek Travel zastrzega sobie prawo do zmiany programu, dyktowanych okolicznościami niezależnymi od niej. Klient zobowiązany jest do przestrzegania regulaminu wycieczki. Uczestnicy wycieczki ubezpieczeni są zgodnie z wymogami amerykańskiego Departamentu Transportu na łączną kwotę $5000.000 (polisa do wglądu na życzenie klienta). Za dodatkową opłatą uczestnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek leczenia szpitalnego i ambulatoryjnego schorzeń nabytych w trakcie wycieczki oraz nieszczęśliwych wypadków w obiektach zwiedzanych (wszelkie informacje w biurze).